dir="rtl" lang="fa-IR" ورود دیش های تختی و پشت شیشه ای | سرگرمي تفريحي خبري عكس 50
سه شنبه, ۰۲ دی ۱۳۹۳

ورود دیش های تختی و پشت شیشه ای

توسط admin | شنبه, ۰۷ مرداد ۱۳۹۱


قدس آنلاین: همزمان با طرح جمع آوری دیش های ماهواره توسط نیروی انتظامی، شبکه های ماهواره ای فارسی زبان ضد انقلاب در ادامه اقدامات مغرضانه خود طی تحرکاتی هماهنگ به تبلیغ دیش های ماهواره با تکنولوژی جدید پرداخته اند.

این شبکه ها که بیش از این نیز در جنگ روانی و ضد فرهنگی خود به استهزاء عملیاتهای ضربتی پلیس امنیت اخلاقی و بکارگیری راپل و برجسته سازی ورود ماموران به منازل استفاده کنندگان از ماهواره پرداخته بتازگی به تبلیغ مدلهای جدیدی از دیش های ماهواره موسوم به تختی یا پشت شیشه ای روی آورده که می تواند در درون منازل، پشت پنجره ها و پس پرده ها جانمایی گردد و بدینوسیله از دید ماموران پنهان ماند. آنچه در این تبلیغات اهمیت می یابد پخش کلیپی از شکل و شمایل این دیش های ماهواره ای و نحوه نصب آن است که بنا بر اذعان گردانندگان در ایران تهیه شده و سعی شده تا با جلوه قرار دادن فضای ایرانی منزل و نشان دادن نمایی از شهر تهران، ورود این دیش ها را پر رنگ جلوه دهند. به موازات این تحرکات ضد فرهنگی برخی از سایت ها نیز به تبلیغ این محصول و آمادگی جهت نصب و راه اندازی آن با ارائه شماره تلفن! پرداخته که حکایت از ورود غیرقانونی این نوع دیش ها می باشد.
بیش از این برخی از کارشناسان به ویژه حقوق دانان، هشدار داده که قانون ممنوعیت استفاده از تجهیزات دریافت ماهواره و جمع آوری دیش ها نمی تواند موثر واقع شود و با رشد سریع تکنولوژی، مدل های جدیدی جایگزین دیش های بشقابی خواهد شد که با استتارشان، شرایط و نحوه برخورد و جمع آوری اینگونه دیش ها با توجه به اینکه نه در پشت بام ها بلکه درون منزل جانمایی شده؛ با محدودیت ها و چالش های جدی قانونی و شرعی مواجه خواهد شد چرا که قانون گذار برای نیروی انتظامی تکلیفی ایجاد کرده که با جرم مشهود مبارزه نماید و بر اساس موازین شرع که بر حرمت حریم خصوصی افراد تاکید ورزیده؛ نمی توان با دیش های غیر مشهود و درون منازل شهروندان با شیوه های کنونی مبارزه و مقابله

دیدگاه